RÁMY KABIN

Výroba rámů kabin pro naší modelovou řadu kabin DELTA CAB je samozřejmostí. Dokážeme se přizpůsobit nejrůznějším požadavkům našich klientů: např. rámy pro výtahy velkých nosností (až 10t), rámy pro bubnové osobní výtahy (typ BOV), kde je zapotřebí docílit nejmenší celkové hmotnosti kabiny s rámem a doplňky.
Standardní povrchová úprava rámů je antikorozní syntetický základní nátěr, popř. na vyžádání vrchní syntetický nátěr v odstínech RAL dle výběru ze vzorníku.

Rozdělení rámů kabin:

  • RÁMY KABIN PRO HYDRAULICKÉ VÝTAHY
  • RÁMY KABIN PRO TRAKČNÍ VÝTAHY (lanování 1:1 nebo 1:2)
  • RÁMY KABIN PRO BUBNOVÉ VÝTAHY (typ BOV)

RÁMY KABIN PRO HYDRAULICKÉ VÝTAHY

obrazky/190_th Rámy hydraulických výtahů s jednostranným vedením (píst na straně), jsou osazeny v horní i spodní části rámu valivým vedením, které přenáší axiální sily na vodítka. U rámů se dvěma písty na bocích lze použít kluzné vodící čelisti, jejich umístění je v horní i spodní části rámu. Dle požadavků ČSN EN 81-2, použijeme-li způsob lanování 1:2, jsou rámy hydraulických výtahů vybaveny jednosměrnými zachycovači. U rámů s přímou rychlostí zdvihu zachycovače nejsou (bezpečnost provozu je ošetřena pomocí tzv. hydraulického zámku)

 

RÁMY KABIN PRO TRAKČNÍ VÝTAHY (lanování 1:1 nebo 1:2)

obrazky/188_th Rámy trakčních výtahů jsou ve většině případů vedeny v horní i spodní části rámu v kluzných vodících čelistech. Jednostranně vedené rámy jsou osazeny v horní i dolní části valivým vedením, které přenáší působení axiálních sil na vodítka. Dle požadavků ČSN EN 81-1 jsou rámy trakčních výtahů vybaveny obousměrnými zachycovači -viz níže.

 

RÁMY KABIN PRO BUBNOVÉ VÝTAHY (typ BOV)

obrazky/354_th Provedení rámu pro bubnové výtahy typ BOV 250kg nebo BOV 320kg je shodné s provedením standardních rámů trakčních výtahů. Tyto rámy byly speciálně vyvinuty, neboť hmotnost kabiny vč. rámu a doplňků je díky koncepci pohonu bubnového výtahu omezena. Použitý materiál je velmi lehký, přesto dostatečně pevný (rám je z tenkostěnných profilů, stěny kabiny jsou odlehčené - hliníkové).

 

Společnost DELTA CVS s.r.o. Vám dále nabízí široký sortiment doplňků:

  • VÁŽENÍ
  • ZACHYCOVAČE
  • OMEZOVAČE RYCHLOSTI
  • VODÍCÍ ČELISTI
  • SAMOMAZAČE

VÁŽENÍ

Nejčastěji dodávaným typem vážení je FORMAT 1 ( 4 nebo 6-ti bodové tenzometrické vážení umístěné mezi rámem kabiny a podlahou kabiny. Vážení lze také umístit na lana, ovšem s délkou (narůstající hmotností) vlečných kabelů roste i nepřesnost samotného vážení.

ZACHYCOVAČE

obrazky/353_thDle požadavků vyplývajících z bezpečnostních předpisů pro konstrukci a montáž výtahů členíme zachycovače do dvou skupin:

  • obousměrné
  • jednosměrné - pouze u hydraulických výtahů s lanovým převodem 1:2 a rámů typ BOV

Zachycovače je možné umístit na spodní nebo horní část rámu. Naše společnost používá zachycovače od firem SCHLOSSER a DYNATECH.

 

OMEZOVAČE RYCHLOSTI

obrazky/355_th Standardně dodávané omezovače jsou typu GLOBAL LK 300 včetně závaží a kladky s čepem. Pokud není prostor v šachtě dostatečně velký, použijí se omezovače GLOBAL LK 200 .

 

VODÍCÍ ČELISTI

obrazky/190_th- kluzné vedení typu HSM (100-180mm) se používá u trakčních a hydraulických výtahů (vodítka na bocích kabiny, bez působení axiálních sil na vodítka)
- valivé vedení se používá především u rámů s jednostranným vedením hydraulických nebo trakčních výtahů (vodítka na jedné straně šachty, při působení axiálních sil na vodítka)

 

SAMOMAZAČE

obrazky/352_th Samomazače jsou nezbytnou součástí výtahové technologie a zajišťují nepřetržité mazání kluzných ploch vodítek.

 

Kabiny atypické - na zakázku

Odkazy:


 
Friends link: 210-060 pdf 70-243 exam 300-101 practice test 300-320 exam 300-070 vce 300-075 pdf 300-115 dumps 400-101 pdf sy0-401 pdf 200-105 pdf 200-125 dumps 200-310 pdf 100-105 dumps 210-260 pdf